Świeżutki, pachnący drukiem, reprint katalogu Huty Szklanej Hortensja wreszcie dostępny. Jak poinformowało mnie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim można już kupić doskonałej jakości wzornik wyrobów piotrkowskiej huty, 128 stron, kilkaset modeli z lat 30-tych XX wieku. Tym bardziej warto odwiedzić Muzeum, bo wystawa szkieł już tylko do końca wakacji. Ci, którzy już widzieli ekspozycję mogą nabyć wysyłkowo, kontakty do Muzeum na stronie www.muzeumpiotrkow.pl Przypominam, że wystawą zajmuje się Pani Marta Markowska.

Obrazek

6 komentarzy

 1. An

  Świetny katalog. Super, że można go kupić, tylko w moim przypadku, to raczej nie wyjdzie, niestety.
  Dostałam kiedyś od mojej babci dwie karafki i salaterkę. Mniemam, że są z huty Hortensja, ale pewności nie mam. Czy mogłabym Pana prosic o pomoc w identyfikacji karafek? Będę ogromnie wdzięczna za tę pomoc. Tutaj jest zdjęcie karafek na moim blogu:
  http://chatkawogrodzie.blogspot.de/2010/10/jesien-i-zima.html

  Pozdrawiam serdecznie
  An

  Odpowiedz
 2. Aleksandra

  Bardzo się cieszę, że trafiłam na tego bloga, naprawdę sporo się dowiedziałam, czytam go z przyjemnością i czekam na kolejne wpisy:) Chciałabym zadać pytanie odnośnie katalogów szkła – od dłuższego czasu poszukuję jakichś reprintów (udało mi się nabyć jedynie katalog Hortensji) lub kserokopii, które mogłabym kupić i zweryfikować moje skromniutkie jak narazie zbiory, jak też porównać wyroby oferowane w Internecie z wzorami z katalogów (o zgrozo spotkałam się kilka razy z opisami, w których nazwy „Hortensja” i „Niemen” są stosowane zamiennie tak, jakby była to ta sama huta……….. Czy mogłabym poprosić o wskazówkę, czy szukać w antykwariatach czy na targach staroci, czy może w bibliotekach (bardzo poszukuję katalogów huty Niemen, Zawiercie i Ząbkowice)… Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc. A czy szkłami huty Ząbkowice również się Pan interesuje?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Zbieracz Staroci
   Zbieracz Staroci

   Posiadam trochę szkieł z Ząbkowic, ale jakoś nie udało się do tej pory opisać żadnego.
   Co do katalogów, to trzeba poszukiwać wszędzie, ale zdobycie oryginałów graniczy z cudem. Ja nabyłem kopie na portalu aukcyjnym, chociaż ostatnio nie widziałem, żeby ktoś sprzedawał. Proszę śledzić aukcje, mam nadzieję, że osoba która sprzedawała kopie czyta mojego bloga i wystawi ofertę.
   Jeśli sprzedawca oferuje przedmiot z konkretnej Huty, proszę zadawać mu pytania i prosić o skan z katalogu. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić, proszę nie kupować. Jest kilku uczciwych sprzedawców, ale większość po prostu kłamie. Należy polegać na własnej wiedzy, a czasami wyczuciu jeśli musimy szybko podjąć decyzję.

   Odpowiedz
   • Aleksandra

    Serdecznie dziękuję za cenne wskazówki i czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy 🙂

 3. Małgorzata

  Witam,
  Proszę o informację gdzie i jak można kupić reprint katalogu Huty Szklanej Hortensja
  Pozdrawiam
  Małgorzata

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany